Prosinec 2014

Two is better than one 16.

13. prosince 2014 v 23:29 | Kiki |  Two is better than one

Kde máte lékárničku?" Zeptal se Tom, když posadil Billa na židli v kuchyni a otřel si čelo.
"Tam," pípnul tiše, ukázal prstem směrem ke kuchyňské lince a sklopil hlavu dolů. Cítil se poníženě. Nikdo mu tohle nikdy neudělal. Ani v tom nejhorším snu si to nedokázal představit.
Dred na nic nečekal a sáhl po krabičce. "Asi to teď štípne," varoval černovláska před tím, než mu na tvář přiložil kapesník s desinfekcí.
Bill i přes varování usykl bolestí. Opravdu to štípalo.


Two is better than one 15.

13. prosince 2014 v 23:28 | Kiki |  Two is better than one


Druhý den ráno byl Bill jako duch. Velké kruhy pod očima, které nedokázal zakrýt ani vrstvou make-upu, vlasy jen lehce natupíroval, už jeho hlavu nezdobila obří dikobrazí hříva. Teď opravdu působil jako slečna, která přišla o svého milovaného přítele. On taky o Toma svým způsobem přišel, zdálo se. Jenže taktéž o svou mladší sestru, kterou mu z náruče vytrhla jeho vlastní babička. Celou noc a celý den proplakal, přemýšlel, co má dělat, ale bohužel na nic nepřišel.
Posadil se na své místo. Opět sám. Nikdo na něho nečekal s širokým úsměvem na tváři. Vytáhl si své věci na hodinu a hlavu položil na ruce, které měl složené na lavici. Tom přišel o něco dříve než včera, avšak ne o moc. Černovlásek se ani neobtěžoval zvednout hlavu na právě příchozího. Nechtěl, aby ho tak viděl. I když se už dredovi naskytl pohled na plačícího Billa. A to nejednou


Two is better than one 14.

13. prosince 2014 v 23:26 | Kiki |  Two is better than one


"Ahoj!" Pozdravil Bill s úsměvem a posadil se na své místo vedle Toma. "Ten víkend byl fakt úžasný, děkuju ti. Rin byla opravdu ráda a já taky. Jo a dneska přijede po dlouhé době babička, tak se moc těším. Včera večer zavolala, že se staví. Tak dlouho jsem ji neviděl!" Měl opravdu dobrou náladu, chtěl Tomovi všechno říct. Natáhl se po jeho ruce, ale ten ji odtáhl pryč.
"Bille… nezlob se," postavil se a rozešel se směrem ze třídy a na chodbu. Stihl si všimnout Billova nechápavého a zaraženého výrazu. Nemohl se jej teď dotýkat, ba i s ním mluvit. Měl v hlavě takový zmatek. Opřel se o stěnu vedle dveří, hlavu zaklonil dozadu a zavřel oči. Tohle bylo jako zlý sen. Chtěl se probudit. Všechno vypadalo tak úžasně, byli šťastní… a teď? Sotva se na něj mohl podívat. Jeho srdce se cítilo zmateně.
Zazvonilo na hodinu.

Two is better than one 13.

13. prosince 2014 v 23:25 | Kiki |  Two is better than one


Tom se ráno probudil, a když koukl vedle sebe, Billa už tam nenašel. Chvíli jen tak ležel a přemítal, co se to vlastně včera stalo. Vyznali si lásku…

S úsměvem se postavil, oblékl čisté oblečení a vydal se k Rin do pokoje, kde tušil, že by mohl být. Jenže nebyl. Ani u sebe v pokoji. Nenašel jej ani v kuchyni, obývacím pokoji… Koupelny byly otevřeny, takže tam taky nebyl. Začínal mít strach. Prošel všechny místnosti v budově, ale nikde ho nenašel.
V tu chvíli si to uvědomil. Nikde nebyla ani Tammy. Hodil na sebe v předsíni mikinu a vyšel ven. Dveře byly odemknuty. Věděl určitě, že večer zamykal. Byla tu šance, že by byl Bill venku. Vydechl úlevou, když jej viděl sedět na zahradní židli. Měl na sobě tepláky, huňatý černý svetr a v rukou držel hrníček, ze kterého pravidelně upíjel.

Two is better than one 12.

13. prosince 2014 v 23:23 | Kiki |  Two is better than one


Bill svou sestru umyl úplně celou. Byla přeci v lese, a i když měla na hlavě kšiltovku, jistota byla jistota. Nechtěl riskovat žádný hmyz ve vlasech.
"Billy," oslovila Rin svého staršího bratra.
"Co-" nemohl dopovědět, protože mu v obličeji přistála voda. Zamračil se na svou sestru, ale okamžitě jí její útok vrátil. Jeho smích přerušoval ten Rinin. Začala sourozenecká vodní bitva.
"Rin, nemůžeme tady dělat takový nepořádek jako doma," pověděl, ale naprosto zbytečně. Viděl, jak je blondýnka šťastná, směje se… nedokázal jí to zatrhnout. A tak pokračoval. Nedokázal jí říct ne stejně tak, jako když chtěla Tammy.


Two is better than one 11.

13. prosince 2014 v 23:15 | Kiki |  Two is better than one


Během oběda Rin Billovi vykládala o svém výletě v lese, a co všechno viděla. Bill ji se zájmem poslouchal, ale tentokrát to byl Tom, kdo byl mimo realitu. Musel se pořád dívat na Billův upřímný úsměv. Chtěl, aby ho měl na tváři co nejdéle. Povedlo se mu udělat Billa šťastného, protože tady nemusel nad ničím přemýšlet.


Po obědě, kdy i Tammy dostala nějakou tu mňamku, byl čas na spánek. Alespoň pro Rin. Tom se nabídl, že umyje a uklidí nádobí, zatímco Bill uloží svou sestru ke spánku.
"Billy, můžu se koukat na pohádky?" zeptala se blondýnka, když jí bratr přes hlavu přetáhl vrchní díl od pyžama.

Two is better than one 10.

13. prosince 2014 v 23:13 | Kiki |  Two is better than one

"Bille, je něco, co chceš?" Zeptal se Tom, když před sebou tlačil vozík, kde seděla malá Rin, skrz obchod. Myslel si, že už mají všechno, ale pro jistotu se zeptal.
"No… jo, kakao, prosím." Vyslovil své přání Bill a koukl se do Tomových očí. Nemohl zapomenout na to, jak jej Tom v noci držel celou dobu za ruku. Přál si, aby to tak mohlo být navždy. Aby jej už nikdy nemusel pouštět. Počkat… Kdy přesně se v něm objevily takové myšlenky ohledně Toma? Kdy přesně jej začal mít… rád? Na to stejné se ptal i Tom sám sebe. Ano, oba naznačovali tomu druhému své sympatie, ale ani jeden nic neřekl.
"Kakao?" podivil se Tom. On sám už dlouho tuhle čokoládovou mňamku neměl. Vydal se tedy o pár uliček dál, aby mohl černovláskovi splnit jeho přání.
"Jo, Tome…" mluvil za chůze Bill. "Měl bys vědět, že… maso moc nevařím. Jsem vegetarián."

Two is better than one 9.

13. prosince 2014 v 23:11 | Kiki |  Two is better than one

Kluci postupně přenesli z auta všechna zavazadla a za chvíli seděli u krbu, kde Tom rozdělával oheň. Billa přešla únava a už nechtěl spát. Oba se mezitím i převlékli do pohodlnějšího oblečení - tepláky a tričko.
"Tome…?" začal konverzaci černovlásek, když k sobě tiskl kolena. Tomovi v tu chvíli přišel tak… bezbranný, roztomilý.
"Copak?" posadil se vedle Billa a jeho zrak směřoval k němu. Ani v nejmenším nemohl z jeho výrazu nic vyčíst a tak nevěděl, co po něm chce.
"Já…" koukl se do boku. "No… zapomeň na to."
"Načal jsi to, tak pokračuj. Neboj se, já nekoušu…" usmál se Tom. Chtěl Billa nějak povzbudit, aby pokračoval v tom, co začal. Přesně tohle neměl rád.
"Umm… já nevím, jestli můžu."


Two is better than one 8.

13. prosince 2014 v 23:09 | Kiki |  Two is better than one

"Tak, to by mělo být všechno," donesl Bill dolů pod schody k předsíni poslední kufr. Celkem tam stály 3 kufry.
"Proč toho máš tolik?" Podivil se Tom. "Jedeme jen na víkend."
"Já vím, ale ty nemáš ani představu o tom, kolik toho malé dítě zašpiní." Začal tahat první kufr do auta.
"Ale… tam je pračka."
Bill se okamžitě zastavil na místě. "Děláš si srandu? Kdybys mi to řekl dřív, tak bych toho měl o polovinu míň," zaúpěl. "No, teď už nemá cenu to zase třídit." Chytil rukojeť a pokračoval dál v cestě. Tom vzal další, a tak přiložil ruku k dílu, aby se s tím černovlásek nemusel tahat sám. Rin zatím seděla na venkovních schodech a kývala nohama.